• +90 (545) 341 57 50
  • info@sunakcavehotel.com

 

 

SUNAK MAĞARA OTEL Hakkımızda

Kapadokya'da En iyi Mağara Otelde Konaklama Sizleri Bekliyor.

Kapadokya'da En iyi Konaklama Sizleri Bekliyor. Kapadokya'da Taş Mağara Otel

 

Kapadokya bu yıl Booking Award En İyi Otel Ödülü

Kapadokya'nın tarihi Rum Konağı en iyi Mağara Oteli oldu.

19 yüzyıl ortalarında Kapadokya’nın göz bebeği Ürgüp kentinde inşa edilen ve 1924 mübadelesinden sonra yaklaşık bir asır boyunca kaderine terk edilen tarihi Rum konağı, eski gösterişli günlerine geri dönüyor.

Kalabalık bir aile için inşa edildiği anlaşılan konakta 10 adet mağara oda bulunmaktadır.

Mağara odaların tamamı, hayranlık uyandıran, incelikli bir taş işçiliği ile yapılmış.

Restorasyon sırasında,sonraları üstleri kapatılmış tandırlar, önlerine duvar örülmüş şömineler, erzak depoları ve şarap mahzenleri tekrar gün ışığına çıkarılmış.

Aslına tamamıyla sadık kalınarak yapılan restorasyonda Kapadokya bölgesi doğal taş ocaklarından çıkarılan taşlar, Bayburtlu taş ustaları tarafından nakış gibi işlenmiştir.

Günümüzde ise Sunak Hotel olarak adını almıştır.

  • Tarihi Taş Rum Konağı
  • Tarihi Mağara Odalar
  • İncelikli Taş İşçiliği

Kapadokyadaki otelimize adını veren Sunak ismi, 19. Yüzyılın başlarında bu değerli konakta yaşamış soylu bir ailenin konağa inşaa ettirdikleri sadece aile içinde kullanılan, değerli ve kutsal sayılan bir ibadethaneden adını almıştır.

Mağara mimari tarzı birbirinden farklı 10 adet kaya mağara ve taş odaları yine birbirinden farklı şekilde dekore edilmiştir.

Sunak Otel Kapadokya Bölgesinin tarihi özelliklerini taşıyan bir mağara ve kaya oyma oteldir. Restorasyondan sonra Kapadokya yöresi tarihi eserleri ve Kapadokya yöresi antika eserleri ile dekore edilmiştir.

Kapadokya sivil mimarisinde örneğine az rastlanan ve yüzyıllardır değerini en güzel şekilde korumuş olan bu konak , günümüzde taş mağara otel olarak hizmet vermektedir.

Taş ve mağara otelimiz Ürgüp ilçe merkezine yürüyüş mesafesinde olup, konumu itibariyle karakteristik vadiler, Peribacaları ve Kapadokya’nın kendine özgü olağanüstü doğal güzellikleriyle çevrilidir.

ÜRGÜP günümüzde bir çok film ve dizi film çekimlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bunların başında Asmalı Konak ve Aşk ve Mavi, Çoban Yıldızı gibi diziler bunların başında gelmektedir.

Taş Mağara Otelimizi özellikle aile oteli ve balayı oteli olarak tatilleri için çiftler ve çocuklu aileler tercih etmektedirler. Ayrıca firmalar özel ve önemli toplantıları için tercih edilmektedir.

Taş Mağara Otelimizi değerli misafirleri taş otelimiz açıldığı andan itibaren işinde deneyimli, güler yüzlü, yardımcı, özverili ve bölge bilgisine hakim personel ile hizmet vermektedir. Bir çok misafirlerimiz otel hakkındaki yorumların tümüne yakınına otel çalışan personelimizin ismi ile hitap ederek olumlu yorumlar yazmışlardır.

Ulaşım olarak otelimiz Nevşehir havalimanına 40 km, Kayseri havalimanına 60 km, Göreme açık hava müzesine 6 km, Kaymaklı yer altı şehrine 35 km olup kolay bir ulaşım sağlanmaktadır.