• +90 (545) 341 57 50
  • info@sunakcavehotel.com

 

 

SUNAK MAĞARA OTEL Sacred Deluxe Mağara Oda

Kapadokya'da En İyi Kaya Oyma Mağara Odası Sacred Sizleri Bekliyor.

Kapadokya'da en iyi kaya oyma otelinin Sacred mağara odası sizleri bekliyor. Kapadokya'da en iyi kaya oyma otelinin Sacred mağara odası tavan rölyefi

SACRED Deluxe Mağara Oda

Sunak Otel’in Deluxe Mağara Oda Sacred, bu konağın yapılışından günümüze kadar korunarak gelen görkemli bir kaya oyma mağara odasıdır. Odamız tamamen dönemin geleneksel Rum mimarisinin özelliklerini taşır.

Sunak Otel’in Deluxe Mağara Oda Sacred, özellikle dini figürler kaya dokusuna titizlikle işlenmiştir. Tavanda rölyef şeklinde yapılmış göbek, doğal kök boyası ile boyanmış ve orijinalliğini korumaktadır. Aynı şekilde orijinal Kartal figürü, Haç figürü, Çarkıfelek figürü, Boynuz figürü tüm doğallıyla korunarak günümüze kadar gelmiştir. Tavan köşelerinden aşağıya doğru sarkıtılmış ok figürleri gizemini korumaktadır.

  • Kaya Oyma Mağara Oda
  • Tavanda Rölyef
  • Kartal figürü, Haç figürü, Çarkıfelek figürü, Boynuz figürü,

Ayrıca Kapadokya kaya odalarında sıklıkla rastlanılan Rumların tüfeklerini sakladıkları nişlerden bu odada da bulunmaktadır. Doğu Karadeniz bölgemizin Bayburtlu taş ustaları tarafından nakış gibi işlenerek odanın aslına uygun restorasyonu yapılmıştır.

Deluxe Mağara Oda Sacred odamızın yatağı el yapımı olarak hazırlanmıştır.

Sunak Otel mağara odalarında amblemli ve markalı 14 çeşit buklet malzemesi, duş jeli, saç kremi, vücut losyonu, zeytinyağlı el kesme sabunu, traş seti, diş seti, banyo lifi, lüx tabanlı baskılı havlu terlikler, vs. bulunmaktadır.